Glock 18C (CM030) & Newbie

Ξεκίνησε από G.P.S., 27 Apr 2010, 01:17:03 AM

« προηγούμενο - επόμενο »

G.P.S.

Παράθεση από: Dtq στις  27 Apr 2010, 02:48:02 AM
Κάτι που ξεχάσαμε και οι δύο να αναφέρουμε! Λόγω κλεισίματος των κινεζικών εργοστασίων, δεν είναι σίγουρο αν θα υπάρχει! Πάρε καλού κακού ένα τηλεφωνάκι στο κατάστημα πριν κανονίσεις αγορά!
Α! Μην μου λετε τετοια τωρα που μαλλον εχω καταληξει στο συγκεκριμενο !!!  :-\

Για την φωτό, νομίζω ότι οποιοδήποτε μπορείς να το κάνεις έτσι. (Περίπου)
Οχι ρωταω αν στην συγκεκριμενη φωτο (ασχετως extras) ειναι το Glock 18C (CM030) του .
http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=39_42&products_id=1190
Απλα στην φωτο του  το Glock 18C (CM030) φαινεται ποιο ψευτικο
(δικαιολογημενα ρε newbie, για 45€ κινεζακι τι περιμενες να παρεις ?!?)
οποτε αναρωτηθηκα\ευχηθηκα αν ειναι το ιδιο ωστε να φυγω τρεχοντας για αγορα !!!
Α! Ρε Μητσο σε τι ξενυχτια μας εριξες !!!

Dtq

Το Rail είναι έξτρα αγορά και νομίζω ότι εφαρμόζει σε όποιο κι αν πάρεις. (Χωρίς να είμαι σίγουρος. Ρώτα καλού κακού!)
Όσο για την φωτό, είναι επεξεργασμένη μάλλον και τραβηγμένη από καλό φωτογράφο οπότε μην το ψάχνεις καλύτερα!
Κάτι δεν πάει καλά...

Παράθεση από: Barack Obama
My friends, we live in the greatest nation in the history of the world. I hope you'll join with me as we try to change it.

G.P.S.

Οποτε αυριο θα παω για μια πρωτη γνωριμια με το .
Ελπιζω να συγκρατηθω & να μην κατεβασω ολο το μαγαζι !!!  ;D

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ :
1) ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ !!!
2) ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ !!!
3) ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΣΑΣ !!!

Ελπιζω να σας το ανταποδωσω συντομα,
ως ενας καλος κινουμενος στοχος σε καποιο πεδιο συντομα !!!  :o ;D :P

melpas1013

Εγώ απέκτησα το G18C της ΤΜ, μόλις πριν δύο εβδομάδες και είμαι ήδη υπερευχαριστημένος. Σίγουρα στερείται αληθοφάνειας, αλλά για το παιχνίδι είναι ότι πρέπει, κατά τη γνώμη μου. Πάντως όπως θα σου πουν και στο κατάστημα όταν ρωτήσεις, δυστυχώς Κινέζικα δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή, οπότε θα πρέπει αν είσαι σίγουρος ότι θέλεις να αποκτήσεις ηλεκτρικό πιστόλι, ότι θα ανέβεις στο budget σου.

Ποιείν α κελεύει Πατρίς

Ozymandias

ΠαράθεσηΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ :
Nα'σαι καλα αρχοντα...

Οσον αφορα τη φωτο, δεν ειναι ιδιαιτερα φτιαγμενη. Οποιοδηποτε ΑΕΡ μπορει να γινει ετσι, αν παρεις το rail, τον σιγαστηρα και ενα μικρο dotακι. Kαπου ειχε παρει το ματι μου rails και για το Μ93 και για το  USP, αλλα δε θυμαμαι που  ???

Υποψιν οτι το Look αυτο ειναι μονο για, ΑΕΡ. Τα GBB λογω κινητου κλειστρου εχουν αλλο ειδος rail

G.P.S.

Παράθεση από: melpas1013 στις  27 Apr 2010, 09:15:24 AM
Εγώ απέκτησα το G18C της ΤΜ, μόλις πριν δύο εβδομάδες και είμαι ήδη υπερευχαριστημένος.
Απο που & ποσο ?!? Κανενα link ?!?
Σίγουρα στερείται αληθοφάνειας, αλλά για το παιχνίδι είναι ότι πρέπει, κατά τη γνώμη μου. Πάντως όπως θα σου πουν και στο κατάστημα όταν ρωτήσεις, δυστυχώς Κινέζικα δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή,
Οντως περασα μια βολτα & ετσι ειναι.
οπότε θα πρέπει αν είσαι σίγουρος ότι θέλεις να αποκτήσεις ηλεκτρικό πιστόλι, ότι θα ανέβεις στο budget σου.
Ή να παω σε GBB που παλι θα ανεβω πολυ !!!
Ειχα υπολογισει περιπου 100€ για το Glock 18C (CM030) + Μασκα + BBs ισως οριακα & μια θηκη
αλλα πλεον πρεπει να υπολογιζω τουλαχιστον τα 2πλα για ενα Glock 17ή26 GBB της ΤΜ με τα ιδια παρελκομενα + μπουκαλα !!!
Οποτε ή θα κανω λιγο υπομονη για να δικαιουμε & την εκπτωση του forum
ή θα κοιταξω να φερω κατι απο εξωτερικο ή θα παρω καποιο μεταχειρισμενο.

melpas1013

Από το Airsoftcenter το αγόρασα, με μία έξτρα μπαταρία και 2 έξτρα γεμιστήρες.

Ποιείν α κελεύει Πατρίς

G.P.S.

Παράθεση από: melpas1013 στις  29 Apr 2010, 14:16:22 PM
Από το Airsoftcenter το αγόρασα, με μία έξτρα μπαταρία και 2 έξτρα γεμιστήρες.Φιλε μου  ποσο πηγε συνολο ?!?
Εγω αγορασα πριν απο 2 ωρες το TM Glock26 Advanced (GBB) +μια custom γεμιστηρα  TM + Γυαλια = 180€

Billy-eldyk

Παράθεση από: Bobirakos στις  27 Apr 2010, 02:45:22 AM
Στην φωτογραφια ειναι το Glock 18C (CM030) με καποια extras  :P
ή το Glock 18C απο καποια αλλη εταιρεια ?!?  ??? :o ???
ναι βγαίνει απο την tokyo marui είναι πάρα πάρα παρα πολύ καλό
Never In The Right Order

Kallistos

Απο εμπειρία σε 2 ΑΕΡ Glock 18C ΤΜ και CYMA που εχω στην κατοχή μου μπορω να πω οτι καθε ένα εχει τα ατού του. Tωρα αν χαλανε ή όχι πάντα έχει σχεση και η χρήση και η συντηρηση και τα υλικά κατασκευής. Και τα 2 εχουν βγάλει μικροπροβληματα αλλά ειναι αυτό ακριβώς μικροπροβλήματα.
Αυτά που εχω δει έιναι:
Το CYMA στο σημειο που κάνει επαφη η μπαταρία του δινω φαουλ λογω κατασκευής. Η ευστοχία του ειναι μετρια.
Το ΤΜ ειναι προσεγμένο στην κατασκευή και το μονο προβλημα που εβγαλε ήταν μια βιδα που ξεβιδώθηκε απο την χρήση. Και τωρα πια πρεπει απλά να αλλάξω, μετα απο 2 χρονια, hopup rubber.
Ready... Steady... Fire...!!!