ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ GLOCK

Ξεκίνησε από vampiros, 09 Jul 2013, 12:42:34 PM

« προηγούμενο - επόμενο »

vampiros

Εγω εχω έναν φορτιστη που φορτιζει αναλογα με τα κελια. Εσυ ισως εχεις τον ιδιο αλλα ισως εχει έναν που φορτιζει αναλογα με τα volt.
Δεν ασχολουμαστε με το τι φορτιστη εχει ο καθενας αφου η μπαταρια εχει γραμμενα επανω της τα στοιχεια της και ο καθενας φορτιζει όπως νομιζει αυτος.
Ο δικος μου φορτιστης καταληγει σε βυσματακι για τις μπαταριες των AEG

-------------------

Εδώ έχω συνδεδεμένο το βύσμα-πατέντα στον φορτιστή μου

----------------------

Κι εδώ το έχω συνδεδεμένο με έναν αποφορτιστη

----------------------

Αυτή είναι η δικια μου μπαταρία (Μ-1911) και νομίζω ότι είναι ίδια με την δικια σου (GLOCK)
Δίπλα της είναι και το βύσμα-πατέντα

(μιλάμε για μεγαααααλη πατέντα....)

--------------------------

Εγώ από την πλευρά που είναι το + την έχω βάψει με λίγο Blanco για να μην κάνω λάθος και την φορτίσω ανάποδα και την πετάξω στα σκουπίδια
Δίπλα της είναι το βύσμα-πατέντα το οποίο δεν είναι πατέντα.....

-------------------------

Η μόνη δουλειά του ανταπτορα που δέχεται την μπαταρία για φόρτιση είναι να έχει στην σωστή απόσταση δυο λαμακια τα οποία ακουμπούν σταθερά τα λαμακια της μπαταρίας και την φορτίζουν.
Το ίδιο κάνω αυτήν την στιγμή με τα δάχτυλα μου και αν έκανα γιόγκα και έμενα έτσι για δυο ώρες δεν θα χρειαζόμουν τον ανταπτορα.
Επίσης θα μπορούσα να κραταω και τα ρούχα μέχρι να στεγνώσουν.
Επειδή δεν μπορώ βάζω μανταλάκια.

-----------------------

Βάζω λοιπόν ένα μανταλάκι  πλαστικό (ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΙΚΟ) να κρατεί τους ακροδέκτες του βύσμα-πατέντα και μετά το ενώνω στον φορτιστή μου

Υπ όψιν ότι το βύσμα είναι από κάποια άλλη μπαταρία.
Το έκοψα εκεί που χρειαζόμουν , τα ξεγύμνωσα και πέρασα τις άκρες του με κόλληση για να μην φθείρεται και για να κάνει και σωστή επαφή με τα λαμακια της μπαταρίας.

Πρέπει να έχεις πάντα την σωστή θέση του + και του -.

---------------

Ελπίζω να βοήθησα

(καλά παιχνίδια)

(ομαδα Ε)
... what we do in life ,
echoes in eternity ...

JUDGE

Καλη πατεντα αλλα εγω εκανα κατι αλλο.επειδη ο φορτιστης του ΑΕΡ χαλασε εκοψα το καλωδιο του σχεδον συριζα απο τον μετασχηματιστη.οποτε ειχα μεγαλο καλωδιο περισευμα ωστε αν κανω λαθος στο ξεγύμνωμα να μην ανυσηχω.
Ο αποφορτιστης που εδειξες δινει μαζι και ενα καλωδιο με 2 βυσματα για αλλαγη απο μεγαλο σε μικρο βυσμα.
πεταξα το μεγαλο που δεν μου χρειαζοταν και κρατησα το μικρο με πανω τα 2 καλωδια.
μετα συνδεσα τα καλωδια απο το περισευμα του φορτιστη με τα καλωδια του βυσματος που κρατησα απο τον αποφορτιστη.
Συνδεονται ως εξης. Κοκκινο με Μαυρο ΜΕ ΑΣΠΡΗ ΡΙΓΑ     και   μαυρο με μαυρο χωρις ριγα.
Εννοειται με το που εννονεις μονωνεις με ταινια οχι τσιγκουνιες το καθενα ξεχωριστα και στο τελος τα πιανεις και τα 2 μαζι.οποιος εχει να βαλει και ρευστη σιλικονη ακομα καλυτερα.
Ετσι φορτιζεις ακομα και με τον πιο απλο φορτιστη για AEG.

vampiros

... what we do in life ,
echoes in eternity ...