* * *

Shoutbox

Last 5 Shouts:

ninja

14 Νοέ 2014, 10:53:51 πμ
καλημέρα σε όλους !!
 ;)

#LEONARDO-SWORDFISH#

13 Νοέ 2014, 19:22:50 μμ
τίποτις... :) :) :)

NIGHTFOX

12 Νοέ 2014, 22:56:16 μμ
Ευχαριστω...

NIGHTFOX

12 Νοέ 2014, 22:55:47 μμ
Λεωνιδα ;)

NIGHTFOX

12 Νοέ 2014, 06:48:07 πμ
 ;)

Show 50 latest
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Νοέ 2014, 02:04:54 πμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

9 επισκέπτες, 2 χρήστες

Αποστολέας Θέμα: TORNADO  (Αναγνώστηκε 3984 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Ατροτος

• Ταγματάρχης
  • *
TORNADO
« στις: 31 Μάι 2010, 18:32:08 μμ »
Οποις παρει μια θελω να μου πει εντιποσεις γιατι ενδιαφερομαι και εγω.

Αποσυνδεδεμένος Τάλων

• Ταγματάρχης
  • *
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TORNADO
« Απάντηση #1 στις: 31 Μάι 2010, 19:35:57 μμ »
Ζήτα εντυπώσεις από τον Goodspeed  έχει μια.  ;)
Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Θεός γελάει.

Αποσυνδεδεμένος Ατροτος

• Ταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #2 στις: 31 Μάι 2010, 20:22:53 μμ »
ΟΚ.

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

« Απάντηση #3 στις: 31 Μάι 2010, 20:37:02 μμ »
Την κυριακη στην βαση τις ελευσινας ειμουνα μεσα στον πυργο οταν οι ομαδες κανανε ντου, ξαφνικα πεφτει μια TORNADO στο δωματιο μαλλον του (ατσαλακοτου) τρεχω κ καλυβομαι στην γωνια, ξαφνικα κολαση απο μπιλακια ΜΑΚΑΚΑΜΟΥ πολυ γαματο.
« Τελευταία τροποποίηση: 31 Μάι 2010, 20:40:00 μμ by ΕΚΔΡΟΜΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος Ατροτος

• Ταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #4 στις: 31 Μάι 2010, 20:48:13 μμ »
Ενταξει πιστηκα θα παω να παρω μια.

Αποσυνδεδεμένος salamine153

• Υποστράτηγος
  • *
« Απάντηση #5 στις: 13 Ιούλ 2010, 20:46:17 μμ »
Γενικα τι τιπου τορναντο προτιματε - με χρονοδιακοπτη η με ιμπακτ; Επισης θα ειχε πολυ πλακα να την ειχαμε με συρμα παγιδευσεως)
Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

Αποσυνδεδεμένος mirrage

• Υποστράτηγος
  • *
« Απάντηση #6 στις: 13 Ιούλ 2010, 21:57:46 μμ »
Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την impact αλλά νομίζω ότι είναι πιο αποτελεσματική
από την πλαιά.

Αποσυνδεδεμένος kemosabe

• Λοχαγός
  • *
« Απάντηση #7 στις: 13 Ιούλ 2010, 23:54:51 μμ »
Αν δεν κάνω λάθος σύμφωνα με τους νέους κανόνες αν σκάσει μια grenade σε ένα δωμάτιο αυτομάτος βγάζει έξω όλους τους παίχτες, έτσι δεν είναι? Άρα δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις μια τόσο ακριβή grenade, μπορείς απλά να πετάξεις ένα δυναμιτάκι στο δωμάτιο και να τους βγάλεις όλους. Βέβαια αυτό πρέπει να συμφωνηθεί από την αρχή με τους υπόλοιπους καθώς τα αυτοσχέδια απαγορεύονται...ξέρεις δεν υπάρχει κέρδος από αυτά!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

• Αντιστράτηγος
  • *
« Απάντηση #8 στις: 14 Ιούλ 2010, 09:55:56 πμ »
Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την impact αλλά νομίζω ότι είναι πιο αποτελεσματική
από την πλαιά.
και χρειαζεται να την λυσεις ολη για να ξαναλειτουργησει,μαπα το καρπουζι...
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

Αποσυνδεδεμένος Ατροτος

• Ταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #9 στις: 14 Ιούλ 2010, 10:11:38 πμ »
Αν δεν κάνω λάθος σύμφωνα με τους νέους κανόνες αν σκάσει μια grenade σε ένα δωμάτιο αυτομάτος βγάζει έξω όλους τους παίχτες, έτσι δεν είναι? Άρα δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις μια τόσο ακριβή grenade, μπορείς απλά να πετάξεις ένα δυναμιτάκι στο δωμάτιο και να τους βγάλεις όλους. Βέβαια αυτό πρέπει να συμφωνηθεί από την αρχή με τους υπόλοιπους καθώς τα αυτοσχέδια απαγορεύονται...ξέρεις δεν υπάρχει κέρδος από αυτά!!!

Ναι αλλα το θεμα δεν ειναι μονο να βγαλεις τους περισσοτερους παιχτες εξω αλλα να κανεις μια καλη εξομιωση κανονικης μαχης.Οποτε με δυναμιτακι δεν θα ειναι τοσο ωραιο.

Αποσυνδεδεμένος G.P.S.

• Αντισυνταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #10 στις: 14 Ιούλ 2010, 17:07:06 μμ »
Αν δεν κάνω λάθος σύμφωνα με τους νέους κανόνες αν σκάσει μια grenade σε ένα δωμάτιο αυτομάτος βγάζει έξω όλους τους παίχτες, έτσι δεν είναι?
 Άρα δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις μια τόσο ακριβή grenade, μπορείς απλά να πετάξεις ένα δυναμιτάκι στο δωμάτιο και να τους βγάλεις όλους. Βέβαια αυτό πρέπει να συμφωνηθεί από την αρχή με τους υπόλοιπους καθώς τα αυτοσχέδια απαγορεύονται...ξέρεις δεν υπάρχει κέρδος από αυτά!!!
Καλε μου φιλε :
Οπως βλεπεις οι νεοι κανονες αναφερονται σε grenades.
Αγορασε λοιπον μια ποιο φτηνη.
Γιατι αυτοι που πουλανε δυναμιτακια δεν εχουν κερδος ?!?
Τα αυτοσχεδια δυναμιτακια για να τα φτιαξεις δεν αγοραζεις πρωτη υλη απο καπου ?!?

Οτι & αν αγορασεις στην ζωη σου, καποιος θα εχει κερδος !!!
Αν νομιζεις λοιπον οτι καποιοι οριζουν κανονες για να εχουν κερδος μην αγοραζεις απο αυτους.
Οχι ομως να θετεις την δικη μου ακεραιοτητα σε κινδυνο με αυτοσχεδιους εκρηκτικους μηχανισμους
επειδη υπαρχουν καποιοι κανονες που εσυ νομιζεις οτι ειναι κατευθυνομενοι.
« Τελευταία τροποποίηση: 14 Ιούλ 2010, 17:16:44 μμ by G.P.S. »

Ozymandias

« Απάντηση #11 στις: 14 Ιούλ 2010, 18:32:40 μμ »
Παράθεση
Άρα δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις μια τόσο ακριβή grenade, μπορείς απλά να πετάξεις ένα δυναμιτάκι στο δωμάτιο και να τους βγάλεις όλους. Βέβαια αυτό πρέπει να συμφωνηθεί από την αρχή με τους υπόλοιπους καθώς τα αυτοσχέδια απαγορεύονται...ξέρεις δεν υπάρχει κέρδος από αυτά!!!

Και εμενα θα μου αρεσε η χρηση εκρηκτικων, και υπαρχουν εταιριες στην Αγγλια που φτιαχνουν πολυ ενδιαφεροντα προιοντα, ωστοσο

1) H κατοχη και χρηση κροτιδων (δυναμιτακια, γουρουνες, μινερβες, κτλ) απαγορευεται απο το νομο
2) Η χρηση εκρηκτικων εγκυμωνει κινδυνους τοσο για αυτον που θα τα ριξει, οσο και για αυτον που θα τα φαει στη μαπα, ειδικα αν η εκρηξη γινεται σε κλειστο χωρο
3) Η χρηση εκρηκτικων στον ελληνικο χωρο εγκυμωνει αυξημενο κινδυνο προκλησης πυρκαγιας, με οποιες συνεπειες μπορει να εχει αυτη πρωτα για το περιβαλλον και στη συνεχεια για το χομπυ μας

Το θεμα ειναι η ολη ελειψη ελεγχου που εχει η εκρηξη μιας κροτιδας σε αντιδιαστολη με την "εκρηξη" ενος μηχανισμου airsoft η οποια ξερουμε ακριβως τι κανει

Αποσυνδεδεμένος SW1GEORGE

• Αντισυνταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #12 στις: 14 Ιούλ 2010, 18:45:22 μμ »
G P S

OZY

Σωστοι και οι δυο....

+ 10000
ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kemosabe

• Λοχαγός
  • *
« Απάντηση #13 στις: 14 Ιούλ 2010, 19:14:57 μμ »

Οχι ομως να θετεις την δικη μου ακεραιοτητα σε κινδυνο με αυτοσχεδιους εκρηκτικους μηχανισμους
επειδη υπαρχουν καποιοι κανονες που εσυ νομιζεις οτι ειναι κατευθυνομενοι.

Αυτοσχέδιος εκρηκτικός μηχανισμός???? Ένα δυναμιτάκι? Οχι γουρούνες και βαρελότα ένα απλό δυναμιτάκι λέω. Από αυτά που σκαν στο χερι σου και ούτε που το νιωθεις. Δεν καταλαβαίνω το λόγο που τρομοκρατείς τον κόσμο και με παρουσιάζεις σαν τον ρωχάμη που κουβαλάει πάνω του φουρνέλα από ορυχεία. Έχω φάει βαρελότο από τα κόκκινα τα μεγάλα (γουρούνες τα λέμε εμείς) και σε ενημερώνω πως οι μπίλιες που πέσαν πάνω μου δεν με πόνεσαν περισσότερο από όσο ποναει μια βολή από τα 15 μέτρα. Παρ'όλα αυτά κι εγώ είμαι κατά της χρήσης τόσο δυνατών "γουρούνων" διότι μπορούν να παραμορφώσουν την μπίλια και να την κάνουν αιχμηρή με κίνδυνο τραυματισμού. Για να μην αναφέρω και το ότι είναι αρκετά ισχυρός και ο ήχος και άκρως επικίνδυνος. Ναι εκεί συμφωνώ. Λέω για τα πολύ απλά δυναμιτάκια που δεν στοιχίζουν πάνω από 10 ευρώ τα 50 και όχι 100 και 40 και 25 με κίνδυνο να χάσεις ένα εξάρτημα και μετά να κλαις τα λεφτά σου. Εμένα δεν θα μου άρεσε να πέταγα μια grenade σε ένα δωμάτιο και μετά να έλεγα κάντε μια παύση να βρω τα κομμάτια. Καταλαβαίνεις πoλύ καλά για τι είδους "επικίνδυνους εκρηκτικούς μηχανισμούς" λέω. Νομίζεις ότι από την TORNADO θα πονέσεις λιγότερο?

Και όσον αφορά τα χρήματα αν μου περίσσευαν 500 ευρώ θα έπερνα 5 Tornado. Γι'αυτό λέω να συνενοούνται από την αρχή οι παίχτες και αν το δέχονται καλώς αν όχι πάλι καλώς. Δοκιμάζεις μία και το βλέπεις πόσο δυνατή είναι. Και φυσικά δεν το πετάς στα χόρτα καλοκαιριάτικα....έλεος με αυτή την καραμέλα...δεν είμαστε και ηλίθιοι!!!Αν και το άθλημα αποτελείται από πολλούς τέτοιους ή απλά το παίζουν...
« Τελευταία τροποποίηση: 14 Ιούλ 2010, 19:20:18 μμ by kemosabe »

Αποσυνδεδεμένος Ατροτος

• Ταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #14 στις: 14 Ιούλ 2010, 19:16:12 μμ »
Και εμενα θα μου αρεσε η χρηση εκρηκτικων, και υπαρχουν εταιριες στην Αγγλια που φτιαχνουν πολυ ενδιαφεροντα προιοντα, ωστοσο

1) H κατοχη και χρηση κροτιδων (δυναμιτακια, γουρουνες, μινερβες, κτλ) απαγορευεται απο το νομο
2) Η χρηση εκρηκτικων εγκυμωνει κινδυνους τοσο για αυτον που θα τα ριξει, οσο και για αυτον που θα τα φαει στη μαπα, ειδικα αν η εκρηξη γινεται σε κλειστο χωρο
3) Η χρηση εκρηκτικων στον ελληνικο χωρο εγκυμωνει αυξημενο κινδυνο προκλησης πυρκαγιας, με οποιες συνεπειες μπορει να εχει αυτη πρωτα για το περιβαλλον και στη συνεχεια για το χομπυ μας

Το θεμα ειναι η ολη ελειψη ελεγχου που εχει η εκρηξη μιας κροτιδας σε αντιδιαστολη με την "εκρηξη" ενος μηχανισμου airsoft η οποια ξερουμε ακριβως τι κανει

Σωστα αυτα που λες,αν και νομιζω οτι το πρωτο δεν  τιρητε απο τους περισσοτερους. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ατροτος

• Ταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #15 στις: 14 Ιούλ 2010, 19:20:19 μμ »
Αυτοσχέδιος εκρηκτικός μηχανισμός???? Ένα δυναμιτάκι? Οχι γουρούνες και βαρελότα ένα απλό δυναμιτάκι λέω. Από αυτά που σκαν στο χερι σου και ούτε που το νιωθεις. Δεν καταλαβαίνω το λόγο που τρομοκρατείς τον κόσμο και με παρουσιάζεις σαν τον ρωχάμη που κουβαλάει πάνω του φουρνέλα από ορυχεία. Έχω φάει βαρελότο από τα κόκκινα τα μεγάλα (γουρούνες τα λέμε εμείς) και σε ενημερώνω πως οι μπίλιες που πέσαν πάνω μου δεν με πόνεσαν περισσότερο από όσο ποναει μια βολή από τα 15 μέτρα. Παρ'όλα αυτά κι εγώ είμαι κατά της χρήσης τόσο δυνατών "γουρούνων" διότι μπορούν να παραμορφώσουν την μπίλια και να την κάνουν αιχμηρή με κίνδυνο τραυματισμού. Για να μην αναφέρω και το ότι είναι αρκετά ισχυρός και ο ήχος και άκρως επικίνδυνος. Ναι εκεί συμφωνώ. Λέω για τα πολύ απλά δυναμιτάκια που δεν στοιχίζουν πάνω από 10 ευρώ τα 50 και όχι 100 και 40 και 25 με κίνδυνο να χάσεις ένα εξάρτημα και μετά να κλαις τα λεφτά σου. Εμένα δεν θα μου άρεσε να πέταγα μια grenade σε ένα δωμάτιο και μετά να έλεγα κάντε μια παύση να βρω τα κομμάτια. Καταλαβαίνεις πoλύ καλά για τι είδους "επικίνδυνους εκρηκτικούς μηχανισμούς" λέω. Νομίζεις ότι από την TORNADO θα πονέσεις λιγότερο?

Αφου και μονο με την εκριξη βγανουν αλλοι εξω χορης να μετραει αν σε χτυπησαν τα bbs,δεν ειναι απαρετιτο να την γεμιζεις.

Αποσυνδεδεμένος kemosabe

• Λοχαγός
  • *
« Απάντηση #16 στις: 14 Ιούλ 2010, 19:24:37 μμ »
Αφου και μονο με την εκριξη βγανουν αλλοι εξω χορης να μετραει αν σε χτυπησαν τα bbs,δεν ειναι απαρετιτο να την γεμιζεις.

Δεκτό..αλλά για πες μου την αλήθεια.θα έδινες 105 ευρώ για ένα μπαμ?

Ozymandias

« Απάντηση #17 στις: 14 Ιούλ 2010, 20:14:59 μμ »
Παράθεση
Δοκιμάζεις μία και το βλέπεις πόσο δυνατή είναι. Και φυσικά δεν το πετάς στα χόρτα καλοκαιριάτικα....έλεος με αυτή την καραμέλα...δεν είμαστε και ηλίθιοι!!!Αν και το άθλημα αποτελείται από πολλούς τέτοιους ή απλά το παίζουν...

Φιλε μου, δεν ξερω αν ειμαι ηλιθιος, η αν το παιζω, οπως δεν ξερω αν και οι αλλοι που σκεφτονται σαν εμενα ειναι και αυτοι ηλιθιοι η αν και αυτοι το παιζουν. Η πειρα μου ομως λεει οτι απο κατι "εξυπνους" πρεπει να φυλαγεσαι και τις μεγαλειωδεις ιδεες αυτων....

Στα 5+ χρονια που παιζεται το παιχνιδι στην Ελλαδα, ξερεις, εισαι ο πρωτος που σκεφτηκε τα δυναμιτακια και τις αυτοσχεδιες βομβες. Κανεις αλλος πριν απο σενα δεν ειχε σκεφτει κατι τετοιο (καθοτι ηλιθιοι) αντιθετα (καθοτι μαζοχες) γουσταραν να αγοραζουν Τοrnado και παρομοιες συσκευες και να δινουν 20-50-100 ευρω τη μια διοτι ηδονιζονταν να ξοδευουν τα λεφτα τους ενω η λυση ηταν διπλα τους.

Κανενας δεν ειχε δει τις αγγελιες στο ιντερνετ και τα βιντεακια στο youtube και κανενας δεν ειχε σκεφτει να δοκιμασει και/η δεν ειχε παραστει σε δοκιμες χειροβομβιδων, καπνογονων και λοιπων ιδιοκατασκευων απο τις οποιες εξηχθησαν χρησιμα συμπερασματα τα οποια συνοψιζονται στις αποφασεις που εχει παρει η κοινοτητα και οι οποιες λιγο-πολυ τηρουνται μεχρι τωρα.

Παράθεση
Σωστα αυτα που λες,αν και νομιζω οτι το πρωτο δεν  τιρητε απο τους περισσοτερους. Κλείσιμο ματιού
I know.....αυτο ομως δεν το καθιστα νομιμο. Αν δεν απαττωμαι πριν απο λιγο καιρο πιασανε μερικους με 2-3 κουτες γουρουνες τις οποιες θα ριχνανε στα γηπεδα, και επειδη καποια καλοπαιδα χρησιμοποιησαν γουρουνες σαν πυροκροτικο μηχανισμο σε μα βομβα, τους τρεχανε στην αντιτρομοκρατικη για μια βολτα και κουβεντουλα μετα ξυλου....

Σε γενικες γραμμες επειδη δεν ξερουμε ουτε τι θα γινει οταν ριξουμε το βαρελωτο, ουτε οταν μας πιασουν με το βαρελωτο, καλο θα ηταν να αποφυγουμε τη χρηση του.....αλλα τι ξερουμε εμεις, εμεις ειμαστε ηλιθιοι
« Τελευταία τροποποίηση: 14 Ιούλ 2010, 20:19:05 μμ by Ozymandias »

Αποσυνδεδεμένος G.P.S.

• Αντισυνταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #18 στις: 14 Ιούλ 2010, 23:40:48 μμ »
... καθώς τα αυτοσχέδια απαγορεύονται...
Αυτοσχέδιος εκρηκτικός μηχανισμός???? Ένα δυναμιτάκι? Οχι γουρούνες και βαρελότα ένα απλό δυναμιτάκι λέω. Από αυτά που σκαν στο χερι σου και ούτε που το νιωθεις.
Εσυ μιλησες αοριστα για αυτοσχεδια.
Οποτε πολυ καλα εγραψα για αυτοσχεδιους εκρηκτικους μηχανισμους.
Φιλε μου στον αστυνομικο που τυχον θα μας σταματησει στον δρομο
το παιχνιδι μας για αυτον ειναι ενα ακομα αεροβολο &
οποιοδηποτε δυναμιτακι ειναι πρωτα απο ολα παρανομο.
Εφοσον ειναι αυτοσχεδιο & δεν ξερει τι\ποσο εκρηκτικο υλικο περιεχει
τοτε θα το θεωρησει ως ενα αυτοσχεδιο εκρηκτικο μηχανισμο.
Δεν καταλαβαίνω το λόγο που τρομοκρατείς τον κόσμο και με παρουσιάζεις σαν τον ρωχάμη που κουβαλάει πάνω του φουρνέλα από ορυχεία.
Δεν σε χαρακτηρισα\παρουσιασα καπως.
Έχω φάει βαρελότο από τα κόκκινα τα μεγάλα (γουρούνες τα λέμε εμείς) και σε ενημερώνω πως οι μπίλιες που πέσαν πάνω μου δεν με πόνεσαν περισσότερο από όσο ποναει μια βολή από τα 15 μέτρα.
Συνηθως οι χειροβομβιδες πεφτουν στα τυφλα,
αν εγω εχω πεσει στο πατωμα πισω απο μια καλυψη
& εσυ πεταξεις ενα δυναμιτακι ξερεις αν θα προσγειωθει\σκασει στην μουρη μου ?!?
Η χειροβομβιδα ναι θα με πονεσει ΑΝ εχει μπιλιες
ενω το δυναμιτακι μπορει & να με καψει !!!
Παρ'όλα αυτά κι εγώ είμαι κατά της χρήσης τόσο δυνατών "γουρούνων" διότι μπορούν να παραμορφώσουν την μπίλια και να την κάνουν αιχμηρή με κίνδυνο τραυματισμού. Για να μην αναφέρω και το ότι είναι αρκετά ισχυρός και ο ήχος και άκρως επικίνδυνος. Ναι εκεί συμφωνώ. Λέω για τα πολύ απλά δυναμιτάκια που δεν στοιχίζουν πάνω από 10 ευρώ τα 50
Οταν ο καθε κολλημενος θα σου ριξει γουρουνα,
ζητα του αποδειξη αγορας για να εξακριβωσεις τι σου εριξε & σε τραυματισε\ξεκουφανε.
Ή μηπως οταν μετραμε τα οπλα θα κανουμε & σωματικο ελεγχο
να δουμε τι ακριβως δυναμιτακι κουβαλα ο αλλος πανω του ?!?
και όχι 100 και 40 και 25 με κίνδυνο να χάσεις ένα εξάρτημα και μετά να κλαις τα λεφτά σου.
Μαλλον δεν εχεις πιασει\ριξει airsoft grenade.
Απλα παιρνεις μια χωρις μπιλιες (10$εως20€) & την ρυθμιζεις στα 3-5''.
Τραβας περονη κρατωντας τον μοχλο απασφαλισης στην θεση του & την βαζεις στην τσεπη,
στο ενα χερι ο μοχλος απασφαλισης & στο αλλο το σωμα της χειροβομβιδας,
πετας την χειροβομβιδα & ΜΠΟΥΜ.
Δεν υπαρχει σε ολες τις airsoft grenades kapoio εξαρτημα που πεταγεται για να χασεις.
Εμένα δεν θα μου άρεσε να πέταγα μια grenade σε ένα δωμάτιο και μετά να έλεγα κάντε μια παύση να βρω τα κομμάτια.
Δεν εχω κανει\δεν μου εχει ζητηθει ποτε παυση για αυτο τον λογο.
Καταλαβαίνεις πoλύ καλά για τι είδους "επικίνδυνους εκρηκτικούς μηχανισμούς" λέω. Νομίζεις ότι από την TORNADO θα πονέσεις λιγότερο?

Και όσον αφορά τα χρήματα αν μου περίσσευαν 500 ευρώ θα έπερνα 5 Tornado. Γι'αυτό λέω να συνενοούνται από την αρχή οι παίχτες και αν το δέχονται καλώς αν όχι πάλι καλώς. Δοκιμάζεις μία και το βλέπεις πόσο δυνατή είναι. Και φυσικά δεν το πετάς στα χόρτα καλοκαιριάτικα....έλεος με αυτή την καραμέλα...δεν είμαστε και ηλίθιοι!!!Αν και το άθλημα αποτελείται από πολλούς τέτοιους ή απλά το παίζουν...
Aκριβως για αυτους τους ηλιθιους δεν το διακινδυνευουμε.

Με λιγα λογια για να κανω το Νιρμπουρνιγκ σε 10΄
μπορω να το κανω ειτε με FIAT Uno 500ΗΡ (αυτοσχεδια)
ειτε με Bugatti Veyron 1200HP (Tornado).
Εγω ομως θα προτιμησω με Skoda Octavia RS 200HP (υπολοιπες airsoft grenades).

Επισης δεν θα εμπαινα σε μια πιστα με εναν αγνωστο (χ,ψ,ω ηλιθιος)
να τρεξω στο οριο αν δεν ηξερα οτι το αμαξι του (UNO\δυναμιτακια)
τηρει καποιες προδιαγραφες (πυρασφαλεια, κλωβος ασφαλειας, αγωνιστικο στησιμο κτλ.)
κυριως για να προστατευσω τον εαυτο μου απο τυχον ατυχημα αλλα & τον αλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: 14 Ιούλ 2010, 23:43:41 μμ by G.P.S. »

Αποσυνδεδεμένος Ατροτος

• Ταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #19 στις: 14 Ιούλ 2010, 23:57:33 μμ »

I know.....αυτο ομως δεν το καθιστα νομιμο. Αν δεν απαττωμαι πριν απο λιγο καιρο πιασανε μερικους με 2-3 κουτες γουρουνες τις οποιες θα ριχνανε στα γηπεδα, και επειδη καποια καλοπαιδα χρησιμοποιησαν γουρουνες σαν πυροκροτικο μηχανισμο σε μα βομβα, τους τρεχανε στην αντιτρομοκρατικη για μια βολτα και κουβεντουλα μετα ξυλου....

Σε γενικες γραμμες επειδη δεν ξερουμε ουτε τι θα γινει οταν ριξουμε το βαρελωτο, ουτε οταν μας πιασουν με το βαρελωτο, καλο θα ηταν να αποφυγουμε τη χρηση του.....αλλα τι ξερουμε εμεις, εμεις ειμαστε ηλιθιοι

Ενοιτε αυτο απλος το αναφερω.

Δεκτό..αλλά για πες μου την αλήθεια.θα έδινες 105 ευρώ για ένα μπαμ?
Ναι.

Συνηθως οι χειροβομβιδες πεφτουν στα τυφλα,
αν εγω εχω πεσει στο πατωμα πισω απο μια καλυψη
& εσυ πεταξεις ενα δυναμιτακι ξερεις αν θα προσγειωθει\σκασει στην μουρη μου ?!?
Η χειροβομβιδα ναι θα με πονεσει ΑΝ εχει μπιλιες
ενω το δυναμιτακι μπορει & να με καψει !!!
Δεν νομιζω οτι μονο θα σε καψει.

Recent

μέλη
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 88886
  • Σύνολο θεμάτων: 9516
  • Online Today: 19
  • Online Ever: 146
  • ( 30 Ιαν 2012, 18:00:42 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 2
Guests: 9