* * *

Shoutbox

Last 5 Shouts:

Sgt.Angel

Χθες στις 19:37:51
που ειναι το μερος στη ροδο για airsoft

Σωτήρης

17 Ιούλ 2014, 13:08:49 μμ
Καλησπέρα

gunsblazing

07 Ιούλ 2014, 03:00:14 πμ
Γιαννης λοκ αυτες οι ερωτησεις σου ρε φιλε αναρωτιεμαι αν οντως εισαι 18

Γιάννης Λ.Ο.Κ

02 Ιούλ 2014, 14:32:08 μμ
Νομίζω μου είχαν πει απαγορεύονται τα greeklish

Γιάννης Λ.Ο.Κ

02 Ιούλ 2014, 03:53:16 πμ
Μπορούμε να παίξουμε σε κάποια πίστα με άτομα απο το forum η μόνο αν δηλώσουμε συμμετοχή σε κάποιο επίσημο παιχνίδι?

Show 50 latest
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
31 Ιούλ 2014, 10:22:55 πμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

13 επισκέπτες, 2 χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Ψαχνω για airsoft οπλο εως 150Ε(κατα προτιμηση AEG μ4 ή μ16)  (Αναγνώστηκε 3920 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Velocity

• Δόκιμος
  • *
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα..ειμαι νεο μελος και ψαχνω για ενα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ οπλο κατω απο 150 Ε...

Ozymandias

Απ: Ψαχνω για airsoft οπλο εως 150Ε(κατα προτιμηση AEG μ4 ή μ16)
« Απάντηση #1 στις: 28 Μάι 2010, 15:08:32 μμ »
Δεν υπαρχει...

Αποσυνδεδεμένος Velocity

• Δόκιμος
  • *
« Απάντηση #2 στις: 28 Μάι 2010, 20:28:46 μμ »
Δεν υπαρχει...
Το DBoys μ4 special force (full metal) δεν ειναι μια αξιοπιστη επιλογη?Κοιταξα κ αλλα reviews k ειπαν πως θα κρατησει...

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος dyzio2206

• Ανθυπολοχαγός
  • *
« Απάντηση #3 στις: 28 Μάι 2010, 20:40:04 μμ »
αυτό που γράφει το είδες?? μεταξύ άλλων γράφει:
Παράθεση
* Λόγω του γεγονότος οτι κατασκευάζονται με κριτήριο την χαμηλή τιμή τα όπλα Airsoft από Κίνα δεν είναι τόσο ανθεκτικά όσο εκείνα από Ιαπωνία , Χόνγκ-Κόνγκ ή Ταϊβάν.
* Επιστροφές ή ανταλλαγές δεν γίνονται δεκτές.

Παρακαλούμε σκεφθείτε προσεκτικά τα παραπάνω, πριν κάνετε την αγορά σας..
γνώμη μου: περίμενε και πάρε ένα καλύτερο όπως το GR16 Carabine από G&G (στα 200)
« Τελευταία τροποποίηση: 28 Μάι 2010, 20:43:52 μμ by dyzio2206 »
...."Σοφόν εν βούλευμα πολλάς χέρας νίκα..."

Αποσυνδεδεμένος Velocity

• Δόκιμος
  • *
« Απάντηση #4 στις: 28 Μάι 2010, 20:59:17 μμ »
Ευχαριστω για την απαντηση σου...Επισης βρηκα ενα mp5 αν κ θα προτημουσα μ4...της G&G με 160 Ε: http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=26_30&products_id=1153

Ozymandias

« Απάντηση #5 στις: 28 Μάι 2010, 21:31:45 μμ »
To Dboys M4 θα μπορουσε να ειναι καλη επιλογη αν ειχες καποιον να στο μαστορεψει, η αν ηξερες να το μαστορεψεις μονος σου. Μη φανταστεις οτι θελει πολλα πραγματα, αλλα αυτα που θελει μπορουν να σε αφησουν χωρις οπλο μεχρι να τα φτιαξεις. Εχει ενα ειδος.....ταπεραμεντου.

Οσον αφορα τις "φτηνες" σειρες των ακριβων εταιριων, οι γνωμες διιστανται........

Η δικη μου συμβουλη ειναι να περιμενεις και να ανεβασεις το budget σου στα 300 Ευρω και να παρεις κατι σε αυτα τα λεφτα για πρωτο σου οπλο

Αποσυνδεδεμένος Ghillie

• Λοχαγός
  • *
« Απάντηση #6 στις: 28 Μάι 2010, 21:38:49 μμ »
αυτό που γράφει το είδες?? μεταξύ άλλων γράφει:
Παράθεση
* Λόγω του γεγονότος οτι κατασκευάζονται με κριτήριο την χαμηλή τιμή τα όπλα Airsoft από Κίνα δεν είναι τόσο ανθεκτικά όσο εκείνα από Ιαπωνία , Χόνγκ-Κόνγκ ή Ταϊβάν.
* Επιστροφές ή ανταλλαγές δεν γίνονται δεκτές.

Παρακαλούμε σκεφθείτε προσεκτικά τα παραπάνω, πριν κάνετε την αγορά σας..

γνώμη μου: περίμενε και πάρε ένα καλύτερο όπως το GR16 Carabine από G&G (στα 200)
Φιλε dyzio σε βρισκω καπως υπερβολικο οσον αφορα αυτο που γραφει. Οντως δεν υπαρχει εγγυηση στα κινεζικα και κατασκευαζονται με κριτηριο τη χαμηλη τιμη, αυτο ομως δεν τα κανει και αχρηστα. Εχουν περασει 3 κινεζικα απο τα χερια μου, τα δυο μαλιστα τα πηρα μεταχειρισμενα αλλα με εχουν βγαλει και τα τρια ασπροπροσωπο. Το gr16 G&G ειναι οντως μια οικονομικη και αξιοπιστη λυση αν και τωρα τελευταια που πηρε ενας γνωστος ενα, του εβγαλε προβλημα, ισως να ετυχε, ισως να ειναι θεμα παρτιδας. Για κατω απο 150 ευρω που ζητας η λυση σου ειναι στα μεταχειρισμενα, αν και δεν μπορεις να βρεις σε αυτη την τιμη αριστη αξιοπιστια. Εχουν μαλιστα βγει καποιες πολυ καλες αγγελιες τον τελευταιο καιρο σε πολυ λογικες τιμες.Μεινε μακρια απο Classic army sportline μοντελα και μην ανησυχεις για τα κινεζικα, πιστευω οτι δε θα αντιμετωπισεις προβλημα. ;)

Υ.Γ. ozy πιστευω οτι δε χρειαζεται καποιο μαστορεμα για να παιξει περα απο κατεβασμα στα 350.Αν χαλασει, ναι, αλλιως καννη ακριβειας και hop-up αλλαζεις και αργοτερα  ;) και το κατεβασμα στα 350 στο κανουν και στο center.

Αποσυνδεδεμένος Velocity

• Δόκιμος
  • *
« Απάντηση #7 στις: 28 Μάι 2010, 23:53:16 μμ »
Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας..
Ozymandia: Δεν θελω να δωσω τοσα χρηματα για να παρω ενα airsoft αν και καταλαβαινω τα πλεονεκτηματα που θα ειχε,αλλα για αρχη θα προτιμουσα κατι πιο φθηνο...

Ευχαριστω και παλι...

Ozymandias

« Απάντηση #8 στις: 29 Μάι 2010, 00:24:47 πμ »
Kαλο θα ηταν να μην δινουμε συμβουλες βασει του τι πιστευουμε, ουτε με επιχειρηματα του τυπου "Εγω ειχα χ κινεζικα και μου βγηκαν σκυλια".

Η μεν πιστη εχει θεση στην εκκλησια και μονο, το δε αλλο επιχειρημα εχει να κανει με τη στατιστικη, και πιστεψτε με η στατιστικη δεν ειναι καθολου ωραια για αυτον που του τυχαινει το λεμονι και μενει εκτος παιχνιδιου μεχρι να φτιαχτει το οπλο του.

Εγω εχω τρια κινεζικα 2 Dboys και ενα Α&Κ Masada. O airsoft buddy μου ο Vaszi Basci  εχει δεσει και λυσει πανω απο 15 και εχει κανει χιλια μυρια με κινεζικα οποτε επετρεψε μου να εχω μια εμπεριστατωμενη γνωμη.

Αν θελεις να μιλησουμε με παραδειγματα, το πρωτο μου Dboys ειχε θεματακι με τα ηλεκτρικα του και επρεπε να αλλαχθει το wiring. To δευτερο (πιο προσφατο μοντελο) ηταν μια χαρα. Το Masada ειχαν ξεχασει να γρασσαρουν τα γραναζια. Αν δεν το ανοιγα πριν το βαλω να παιξει, σε χρονο dt θα κουρευα τα γραναζια μου.

Απο εμπειριες του Βασιλη, αλλα οπλα δεν ειχαν κανενα προβλημα. Αλλα ηθελαν shimming, αλλα alignment, αλλα ρυθμιση του υψους του μοτερ, αλλα αλλαγη hopup, αλλα παλι δεν δουλεψαν ποτε, και κανενας δεν εχει καταλαβει γιατι. Με στοργη και γνωση ολα δουλεψαν στο τελος, και δουλεψαν με σχετικα μικρο κοστος. Ακομα και τα τελευταια, οταν ειδαμε και αποειδαμε, πεταξαμε ολο το gearbox οπως ηταν και βαλαμε ενα νεο και παιξανε μια χαρα. Σε καθε περιπτωση ομως χρειαστηκε λιγη δουλιτσα απο ανθρωπους που ξερουν.

Τα κινεζικα σιγουρα δεν ειναι αχρηστα. Eιναι μια ενδιαφερουσα λυση, ειδικα οι καλες εταιριες (Cyma, Dboys/Kalash, JG) Ωστοσο δεν ειναι η καλυτερη επιλογη για τον νεο παιχτη για to πρωτο του η μονο του οπλο. Ο λογος ειναι οτι εχουν σαφη προβληματα Quality Control. Συνηθως ειναι ψιλοελαττωματα που ευκολα διορθωνεις, αλλα  που σε καποιες περιπτωσεις μπορουν ομως να κρεμασουν το οπλο. Δεν ειναι λιγοι αυτοι που αγορασαν ενα κινεζικο το οποιο ποτε δεν επαιξε, η εβγαλε προβληματα σχεδον απο την αρχη. Η διαφορα μεταξυ του νιουφη και του παλιου (η του νιουφη με κοννε) ειναι οτι ο πρωτος κλαιει το οπλο του, το οποιο δεν λειτουργει, ο δευτερος αναγνωριζει το προβλημα και σε χρονο dt το διορθωνει, η το δινει στον κολλητο του το μαστορα ο οποιος το διορθωνει και/η παιζει με το 2ο του.

Εαν ξερεις τι κανεις και τι αγοραζεις και/η εχεις φιλους που ξερουν, τα κινεζικα ειναι μια καλη επιλογη. Σε καποιες περιπτωσεις καλυτερη απο τις ακριβες εταιριες. Αν δεν ξερεις και/η δεν εχεις φιλους που ξερουν, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να αγορασεις ενα οπλο απο τις καλες εταιριες και να το αφησεις μαμα, να παιζεις βρεξει χιονισει. Στην συνεχεια αγορασε 30 κινεζικα και φτιαξε τα, κανε τα κομματια, κανε πατεντες, ο,τι θελεις.

Τα μεταχειρισμενα κινεζικα εχουν το καλο οτι εχουν ηδη χρησιμοποιηθει και ο,τι προβληματα ειχαν να βγαλουν θα τα εβγαζαν. Αυτο δεν ειναι ομως απολυτο. Απο τη μια υπαρχουν κινεζικα που δεν εχουν χρησιμοποιηθει αρκετα, απο την αλλη μπορει να βγαλουν προβληματα σε δευτερο χρονο

Σε καθε περιπτωση θα πρεπει ο αγοραστης να ξερει ΑΚΡΙΒΩΣ τι αγοραζει και σε τι περιπετειες μπορει να τον βαλει η οποια επιλογη του

Ozymandias

« Απάντηση #10 στις: 08 Ιούν 2010, 17:03:18 μμ »
Θα ελεγα οτι ειναι παρανομο ενας 15χρονος να κατεχει αεροβολα οπλα

Αποσυνδεδεμένος Velocity

• Δόκιμος
  • *
« Απάντηση #11 στις: 10 Ιούν 2010, 16:30:49 μμ »
Ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας...
Το G&G egm a4 to εχω σκεφτει και φαινεται πολυ καλο οπλο...
Εαν εισαι 15 δεν μπορεις να αγορασεις airsoft οπλο?

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος -eL.diaBLo#

• Ανθυπολοχαγός
  • *
« Απάντηση #12 στις: 10 Ιούν 2010, 16:47:18 μμ »
Μπορεις αρκει να ειναι και ενα γονεας μαζι σου . . .

Δηλαδη νομιζεις οτι ολοι εδω ειναι 18+ ? Ελεος !

Αποσυνδεδεμένος liongreek

• Ταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #13 στις: 10 Ιούν 2010, 16:49:53 μμ »
Ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας...
Το G&G egm a4 to εχω σκεφτει και φαινεται πολυ καλο οπλο...
Εαν εισαι 15 δεν μπορεις να αγορασεις airsoft οπλο?

Ευχαριστω

Αυτό που πάντα με φόβιζε στα νέα παιδιά είναι ότι πολλοί κουβαλάνε την λογική "θα πάρω ένα οπλάκι και θα τσακίσω όλους όπως κάνω στο COD"...

...δηλαδή ρε παιδιά ΚΑΝΕΙΣ, ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν διαβάζει νόμους και κανόνες;

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΟΧΗ ΑΕΡΟΒΟΛΟΥ ΟΠΛΟΥ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18...ΤΑ ΟΠΛΑ AIRSOFT ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΕΙΜΕΝΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ...

...έλεος, διαβάστε που ήρθατε πριν μπείτε στον κόπο...

ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΝΕΑΡΕ????? ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ??? ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΑΕΙ ΦΥΛΑΚΗ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ!!!

...αρκετά κατανοητό;

post reported to admin

Αποσυνδεδεμένος Velocity

• Δόκιμος
  • *
« Απάντηση #14 στις: 10 Ιούν 2010, 17:07:52 μμ »
Εγω προσωπικα θελω ενα οπλο για να διασκεδασω παιζοντας εναν αγωνα μεταξυ φιλων...
Για το τι λεει ο νομος ξερω πως πρεπει να εισαι ανω των 18 για αγορασεις οπλο μονος αλλα ρωτισα γιατι εχω ακοθσει πολλες γνωμες...

WAR ANGEL

« Απάντηση #15 στις: 10 Ιούν 2010, 17:10:50 μμ »

Oχι βεβαια δεν ειναι ολοι 18+ και αυτο οφειλετε σε χρηστες , που υποστηρηξαν την χρηση του φορουμ απο 18- ωστε να αποκτησουν μια σωστη Αirsoft γνωριμια.Στο κατω κατω θα ειναι μελλοντικοι μας συμπαικτες αλλα και αντιπαλοι.Παρολα αυτα El Diablo η περιπτωση η δικια σου ΑΛΛΑ και αρκετων αλλων 18- που παρανομουν , ειτε αγοραζοντας AEG , ειτε συμμετεχοντας σε συζητησεις περι AEG σαν experts , αμαυρωνει την προσπαθια οσων σας υποστηρηξαν.Κριμα φιλε μου κριμα.Τελικα το ΒΑΝ δεν σου εβαλε μυαλο.

Οπως και να εχει ΕΛΕΟΣ ζηταω και εγω απο τους admins που σου το επιτρεπουν ακομα την χρηση του φορουμ.

Velocity Δεν εχεις διαβασει τους κανονες του φορουμ οποτε σε πληροφορω οτι ΔΕΝ μπορεις να αγορασεις Η να κατεχεις AEG εαν δεν ''πατησεις'' τα 18 σου.Κανε λιγη υπομονη και μολις τα φτασεις σου υποσχομαι οτι αν δεν εχεις AEG θα σου δανεισω το δικο μου M4 SOPMOD  για να παιξεις ΟΣΟ τραβαει η ψυχη σου.

Ευχαριστω.
« Τελευταία τροποποίηση: 10 Ιούν 2010, 17:16:15 μμ by WAR ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Velocity

• Δόκιμος
  • *
« Απάντηση #16 στις: 10 Ιούν 2010, 17:15:02 μμ »
Ευχχαριστω angel μια ακομα ερωτηση...
Τα boys toys δεν μπορουν να αγοραστουν απο ανηλικους?

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος liongreek

• Ταγματάρχης
  • *
« Απάντηση #17 στις: 10 Ιούν 2010, 17:15:27 μμ »
Εγω προσωπικα θελω ενα οπλο για να διασκεδασω παιζοντας εναν αγωνα μεταξυ φιλων...
Για το τι λεει ο νομος ξερω πως πρεπει να εισαι ανω των 18 για αγορασεις οπλο μονος αλλα ρωτισα γιατι εχω ακοθσει πολλες γνωμες...

Πόσο ποιο ξεκάθαρος να γίνω ρε παιδιά...

Απαγορεύεται η ΚΑΤΟΧΗ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗ !!!!!!

WAR ANGEL

« Απάντηση #18 στις: 10 Ιούν 2010, 17:18:49 μμ »
Ευχχαριστω angel μια ακομα ερωτηση...
Τα boys toys δεν μπορουν να αγοραστουν απο ανηλικους?

Ευχαριστω
Τα boys toys ειναι μια κατηγορια η οποια απευθηνετε σε χωρες των οποιων ο νομος ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ την χρηση των παιχνιδιων αυτων απο παιδια ΑΛΛΑ υπο προυποθεσεις.Η χωρα μας ΔΕΝ ανηκει σε αυτες.

Αποσυνδεδεμένος Velocity

• Δόκιμος
  • *
« Απάντηση #19 στις: 10 Ιούν 2010, 17:21:19 μμ »
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα αλλα και για το ενδιαφερον σας...

Recent

μέλη
  • Σύνολο μελών: 3316
  • Latest: Sgt.Angel
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 87909
  • Σύνολο θεμάτων: 9330
  • Online Today: 19
  • Online Ever: 146
  • ( 30 Ιαν 2012, 18:00:42 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 2